شانس اول انتخابات ریاست جمهوری ایران به روایت هندیها

اگرچه لاریجانی صاحب قدرت زیادی است و رابطه ی خوبی نیز با قم دارد ولی مشکل است که رییس زیرک و سیاستمدار مجلس به راحتی بتواند از سیل هجمه های برخی افراد رها شود. این سوال اکنون مطرح است که چه کسی می تواند یک گزینه پایدار برای ریاست جمهوری باشد؟گرچه اسامی زیادی بر سر زبان هاست …

یک سایت هندی نوشت اتفاقات یکشنبه معروف مجلس شورای اسلامی، شانس علی لاریجانی را برای پیروزی انتخابات ریاست جمهوری کاهش داده و علی اکبر ولایتی شانس اول انتخابات پیش روست!

به گزارش آخرین نیوز ، ” شبکه سی پی” هند، “در گزارشی به قلم بهادرا کومار” تحلیلگر سرشناس هندی نوشت: چندی قبل در مجلس اختلافی بین لاریجانی و احمدی نژاد بروز و ظهور پیدا کرد و مردم هم از طریق رادیو آن را شنیدند و این انفاق می تواند به حادثه ای تعیین کننده در انتخابات آتی ریاست جمهوری ایران تبدیل شود. اتفاق روی داده در مجلس شورای اسلامی، اتفاقی بود که محبوبیت احمدی نژاد و علی لاریجانی را تحت الشعاع قرار داد.

کومار نویسنده هندی در ادامه افزود: اگرچه لاریجانی صاحب قدرت زیادی است و رابطه ی خوبی نیز با قم دارد ولی مشکل است که رییس زیرک و سیاستمدار مجلس به راحتی بتواند از سیل هجمه های برخی افراد رها شود.

لاریجانی در انتخابات دو دوره قبل ریاست جمهوری ۳ درصد آرا را به خود اختصاص داد و این سوال اکنون مطرح است که چه کسی می تواند یک گزینه پایدار برای ریاست جمهوری باشد؟

گرچه اسامی زیادی بر سر زبان هاست؛ اما ستاره در حال طلوع این عرصه –به گمان نویسنده- علی اکبر ولایتی، وزیر امور خارجه سابق و مشاور مقام معظم رهبری است.

نویسنده هندی اعتقاد دارد که ولایتی از اعتباری بی نظیر برخوردار است. او در بازه زمانی گسترده و به مدت ۱۶ سال (از جمله تحت ریاست جمهوری آیت الله خامنه ای) وزیر امور خارجه بوده و شخصی عملگرا است که عمیقا در مراکز منطقه ای و جهانی مورد توجه است.

او در عین اینکه درس خوانده دانشگاه جان هاپکینز و یک روشنفکر درجه اول، چهره ای مدرن و جهان وطنی در ایران است؛ یکی از دستیاران مورد اعتماد آیت الله خامنه ای است. در واقع، او می تواند ناخدایی کارکشته برای هدایت ایران در ورود به دریای متلاطم مذاکرات باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *