جلوگیری از برگزاری هم زمان انتخابات شوراها و ریاست جمهوری

مهدی چمران گفت: برگزاری جداگانه دو انتخابات شوراها و ریاست‌جمهوری موجب می‌شود که این موضوع از نظر اجرایی برای وزارت کشور راحت‌تر باشد.http://ie92.ir/ie92media/2013/01/A0302189.jpg

رییس شورای عالی استان‌ها از ادامه پیگیری برای جلوگیری از برگزاری همزمان انتخابات شوراها و ریاست جمهوری خبر داد و گفت: مجلس مخالفتی با این موضوع ندارد، اما اعلام کرده که به لحاظ قانونی امکان جدا برگزار کردن این دو انتخابات وجود ندارد؛ بنابراین باید راه‌حل قانونی آن پیش‌بینی شود.

مهدی چمران به مکالمه خود با وزیر کشور درباره برگزاری انتخابات شوراها و ریاست‌جمهوری به صورت جداگانه اشاره کرد و گفت: وزارت کشور هم به این موضوع راضی است و مخالفتی برای برگزاری این دو انتخابات به‌صورت جداگانه ندارد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری جداگانه دو انتخابات شوراها و ریاست‌جمهوری موجب می‌شود که این موضوع از نظر اجرایی برای وزارت کشور راحت‌تر باشد. اما باید منع قانونی آن را برطرف و راه قانونی آن را پیش‌بینی کرد.

رییس شورای عالی استان‌ها با اعلام اینکه پیگیری برای برگزاری جداگانه انتخابات شوراها را ادامه می‌دهد، یادآور شد: همزمانی دو انتخابات موجب سیاسی شدن شوراها می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *