اصولگریان چه واهمه‌ای از جهانگیری دارند؟

حضور اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست‎جمهوری اقدامی غیرمنتظره برای جریانات سیاسی به خصوص اصولگرایان بود.

اصولگریان-چه-واهمه‌ای-از-جهانگیری-دارند؟/-معاون-اول-دولت-تدبیر-مرد-غیرمنتظره-انتخابات-دوازدهم

حضور ناگهانی و غیرمنتظره اسحاق جهانگیری در عرصه انتخابات ریاست‎جمهوری در آخرین روز و دقایق در انتخابات ریاست‎جمهوری سرنوشت و روزگار جدید را برای دفتر انتخابات در دوره دوازدهم باز کرد تا جریانات سیاسی مختنلف حضور جهانگیری را با تعابیر مختلف مورد بررسی قرار دهند.

جریانات سیاسی اصولگرا وی را یک نامزد پوششی برای همراهی حسن روحانی در انتخابات ریاست‎جمهوری معرفی کردند در حالی که اصلاح‌طلبان وی را یک نامزد مستقل و برخواسته از جریان خود می‎دانند و معتقدند که جهانگیری قابلیت‎‎های بسیاری را در عرصه انتخابات و فضای سیاسی کشور دارد که باید از آن بهره برد.

اسحاق جهانگیری معاون اول دولت تدبیر و امید نیز در اولین مناظره انتخاباتی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری ورود خود به انتخابات را به نمایندگی از جریان اصلاحات و بزرگان اصلاح‎طلب دانست تا اتهامات جریانات اصولگرا نسبت به وی در قالب نمازد پوششی بودن تمام شود.

حضور پررنگ و البته با صلابت اسحاق جهانگیری و اشراف دقیق وی به آمارو ارقام در اولین مناظره انتخابات ریاست‎جمهوری و جدال نفس‎گیر وی با محمدباقر قالیباف در صحنه امروز انتخابات و در شرایط فعلی سبب شده است تا اصولگرایان امروز روحانی را رها و در جهت تخریب جهانگیری وارد عمل شوند و با خطابه‌های سنگین وی را مورد نقد جدی قرار دهند.

امروز اصولگرایان به خوبی می‎دانند که جهانگیری فردی هوشیار والبته مورد اعتماد رهبری است و از جمله افرادی محسوب می‌شود که سابقه حضور درمناصب سیاسی و اقتصادی متعددی را دارد و کارنامه کاری وی از هرگونه تهمت و افتراو یا جرمی پاک است از این رو سعی دارند با کلید واژه نامزد پوششی حضور وی در انتخابات را کمرنگ کنند روندی که بدون شک جهانگیری نیز درمقابله با آن برنامه ویژه‌ای دارد.

جهانگیری طی روزهای گذشته با انتخاب مرعشی به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی خود و افزایش برنامه‎های خود به خوبی نشان داده است که آمده است از گفتمانی که به آن اعتقاد دارد و وابسته به آن است دفاع کند و تا پایان در انتخابات باقی بماند.

تغییر رویه جهانگیری نسبت به رویکردش برای حضور و باقی مانده در انتخابات هرچند شاید یک استراتژی درونی در جریان اصلاحات واعتدالی باشد ولی جریان اصولگرا را به تلاش جدی وادار کرده است که نباید از جهانگیری غافل شوند از این رو در کنار روحانی سناریو جدیدی را به نام تخریب جهانگیری کلید زدند داستانی که پایان آن مشخص نیست وباید منتظر آخرین روزهای انتخابات بمانیم.