بایگانی برچسب‌ها : اخبار انتخابات

چرا گفت‌وگوی رئیسی از رادیو پخش نشد؟

مدیر رادیو ورزش توضیحاتی را درباره علت پخش نشدن گفت‌وگوی امروز سید ابراهیم رئیسی از رادیو ورزش ارائه داد.

چرا-گفت‌وگوی-رئیسی-از-رادیو-پخش-نشد؟

حمیدقاسمی در گفت‌وگو با ایسنا درباره علت پخش نشدن این گفت‌وگو که قرار بود ساعت ۱۶ پخش شود، توضیح داد: ایشان به دلیل حجم کاری که داشتند برای ضبط این گفت‌وگو به رادیو نیامدند و زمان‌شان برای حضور در این گفت‌وگو از دست رفت.

او ادامه داد: این گفت‌وگو برای هر نامزد یک ظرفیت است که ایشان از این ظرفیت استفاده نکرد. این گفت‌وگو که می‌بایست قبل از پخش و تولید، با ستاد انتخابات هماهنگ می‌شد اتفاق نیفتاد و ایشان زمان گفت‌وگو با مخاطبان را در رادیو از دست دادند.

مدیر رادیو ورزش همچنین یادآور شد: ما موظفیم که طبق هماهنگی‌ها و قرعه‌کشی‌هایی که انجام شده است در زمان مشخص برنامه‌های هر کدام از کاندیداها را پخش کنیم.

او در پایان گفت: ساعت ۱۶ و در زمانی که قرار بود برنامه پخش شود، توضیحی را درباره علت پخش نشدن این گفت‌وگو در رادیو ورزش ارائه دادیم.

سرنوشت انتخابات کشور به دست آرای خاکستری گره خورده

عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: مخالفت رئیس‌جمهور آمریکا با برجام نشان می‌دهد که برجام دستاوردهای خوبی برای کشور داشته است.

سرنوشت-انتخابات-کشور-به-دست-آرای-خاکستری-گره-خورده

صادق زیباکلام در همایش انقلاب اسلامی ایران در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه سرنوشت انتخابات را رای‌های خاکستری تعیین می‌کند، افزود: دو جریان اصلی سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا در کشور داریم که سبد رای اصولگرایان ثابت است و بین ۵ تا ۱۰ میلیون رای دارند، ولی سبد رای اصلاح‌طلبان هم ثابت بوده و بین ۱۰ الی ۱۵ میلیون رای دارند .

وی با بیان اینکه سرنوشت انتخابات کشور به دست آرای خاکستری گره خورده است، گفت: در کشور بیش از ۴۰ میلیون رای دهنده داریم که ۱۵ الی ۲۰ میلیون نفر آن می‌گویند نمی‌خواهند رای دهند .

زیباکلام با بیان اینکه بسیاری از آرای خاکستری رای‌دهنده بالقوه اصلاح‌طلب هستند، تصریح کرد: اگر اینها به پای صندوق بیایند، طوفان به پا شده، سیل به راه می‌افتد و بهمن می‌آید .

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با بیان اینکه این اتفاق برای بار اول در دوم خرداد ۱۳۷۶۶ به وقوع یافت، گفت: در آن زمان اصولگرایان در بهت و حیرت فرو رفته بودند .

وی با بیان اینکه بار دوم در ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ نیز این اتفاق افتاد، افزود: در آن زمان نیز اتفاقاتی افتاد و باعث شد آن موج دو مرتبه به حرکت درآمد. اولی رد صلاحیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود که این رد صلاحیت شوکی به آرای خاکستری وارد کرد. استارت دوم حمایت قاطع و همه‌جانبه رهبر اصلاحات سید محمد خاتمی از حسن روحانی بود. عامل سوم رهبری سطح دوم اصلاحات بود که در زندان بودند و با انتشار بیانیه‌ای از مردم خواستند تا محکم و استوار به حسن روحانی رای بدهند و عامل چهارم حرکت تاریخی محمدرضا عارف بود که به نفع حسن روحانی کنار رفت .

زیباکلام تاکید کرد: این عوامل دست به دست هم دادند و باعث شدند رای حسن روحانی به ۱۹ میلیون رای برسد و در دور اول کار را تمام کند .

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: اگر واقعه و پدیده‌ای که دوبار در دو دهه اخیر رخ داد بار دیگر نیز اتفاق بیفتد و ۲۰ الی ۳۰ درصد آرای خاکستری به پای صندوق بیایند، یقیناً حسن روحانی با آرای بالایی و مرز ۲۰ میلیون کار را تمام خواهد کرد .

وی با بیان اینکه بالای ۹۰ درصد افرادی که می‌گویند چرا باید رای بدهیم؟ اگر پای صندوق رای بروند به نامزدهای اصلاح‌طلب رای می‌دهند .

زیباکلام گفت: اگر روحانی ماه را در یک دست و خورشید را در دست دیگرش بگیرد، عده‌ای بازهم می‌گویند که وی کاری نکرده است .

وی با بیان اینکه باید با استدلال افرادی که بی‌تفاوت هستند را به سمت صندوق‌های رای بکشانیم، گفت: طوری که عده‌ای مطرح می‌کنند، اینجوری نیست؛ چراکه پیشرفت‌هایی نیز در کشور صورت گرفته است .

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران تاکید کرد: اگر یک ارزیابی منصفانه و بدون نگاه سیاسی و جناحی از عملکرد روحانی داشته باشیم، می‌بینیم که دولت در بحث هسته‌ای به دستاوردهای بزرگی دست یافته است .

وی با بیان اینکه مخالفت رئیس‌جمهور آمریکا با برجام نشان می‌دهد که برجام دستاوردهایی برای کشور داشته است، گفت: اقتصاد کشور یک اقتصاد دولتی است و متاسفانه این اقتصاد، اقتصادی ناکارآمد و فاسد است .

زیباکلام با بیان اینکه نباید اجازه بدهیم که فضای امنیتی که بعد از سال ۱۳۸۸ در دانشگاه‌ها بوجود آمد، تکرار شود، گفت: در خصوص آزادی بیان، آزادی مطبوعات، فضای مجازی در سه و نیم سال گذشته پیشرفت‌هایی صورت گرفته است .

وی با بیان اینکه بخشی از ۱۹ میلیون رای‌دهنده به حسن روحانی از وی انتظاراتی همچون آزادی زندانیان سیاسی، رفع حصر داشتند، گفت: باید به این نکته توجه کنیم که مگر این موارد در دست روحانی است؟

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با بیان اینکه به نظر بنده مساله حصر فراموش‌شدنی نیست و حصر قانونی، اسلامی، انسانی و اخلاقی نیست، افزود: انتظار می‌رفت که حسن روحانی نشان می‌داد که برای رفع حصر تلاش می‌کند .

زیباکلام تاکید کرد: در مجموع عملکرد حسن روحانی را در دور اول دولت با نمره ۱۳ الی ۱۴ قبول می‌دانم و امید دارم در دور بعدی فعالیت‌های بیشتری کند، افزود: سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲ اگر خوب بود، اجازه دهیم رای‌دهندگان به پوپولیست دیگری به اسم قالیباف رای دهند؛ چراکه ایشان نشان می‌دهد که احمدی‌نژاد دیگری است.

اصولگریان چه واهمه‌ای از جهانگیری دارند؟

حضور اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست‎جمهوری اقدامی غیرمنتظره برای جریانات سیاسی به خصوص اصولگرایان بود.

اصولگریان-چه-واهمه‌ای-از-جهانگیری-دارند؟/-معاون-اول-دولت-تدبیر-مرد-غیرمنتظره-انتخابات-دوازدهم

حضور ناگهانی و غیرمنتظره اسحاق جهانگیری در عرصه انتخابات ریاست‎جمهوری در آخرین روز و دقایق در انتخابات ریاست‎جمهوری سرنوشت و روزگار جدید را برای دفتر انتخابات در دوره دوازدهم باز کرد تا جریانات سیاسی مختنلف حضور جهانگیری را با تعابیر مختلف مورد بررسی قرار دهند.

جریانات سیاسی اصولگرا وی را یک نامزد پوششی برای همراهی حسن روحانی در انتخابات ریاست‎جمهوری معرفی کردند در حالی که اصلاح‌طلبان وی را یک نامزد مستقل و برخواسته از جریان خود می‎دانند و معتقدند که جهانگیری قابلیت‎‎های بسیاری را در عرصه انتخابات و فضای سیاسی کشور دارد که باید از آن بهره برد.

اسحاق جهانگیری معاون اول دولت تدبیر و امید نیز در اولین مناظره انتخاباتی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری ورود خود به انتخابات را به نمایندگی از جریان اصلاحات و بزرگان اصلاح‎طلب دانست تا اتهامات جریانات اصولگرا نسبت به وی در قالب نمازد پوششی بودن تمام شود.

حضور پررنگ و البته با صلابت اسحاق جهانگیری و اشراف دقیق وی به آمارو ارقام در اولین مناظره انتخابات ریاست‎جمهوری و جدال نفس‎گیر وی با محمدباقر قالیباف در صحنه امروز انتخابات و در شرایط فعلی سبب شده است تا اصولگرایان امروز روحانی را رها و در جهت تخریب جهانگیری وارد عمل شوند و با خطابه‌های سنگین وی را مورد نقد جدی قرار دهند.

امروز اصولگرایان به خوبی می‎دانند که جهانگیری فردی هوشیار والبته مورد اعتماد رهبری است و از جمله افرادی محسوب می‌شود که سابقه حضور درمناصب سیاسی و اقتصادی متعددی را دارد و کارنامه کاری وی از هرگونه تهمت و افتراو یا جرمی پاک است از این رو سعی دارند با کلید واژه نامزد پوششی حضور وی در انتخابات را کمرنگ کنند روندی که بدون شک جهانگیری نیز درمقابله با آن برنامه ویژه‌ای دارد.

جهانگیری طی روزهای گذشته با انتخاب مرعشی به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی خود و افزایش برنامه‎های خود به خوبی نشان داده است که آمده است از گفتمانی که به آن اعتقاد دارد و وابسته به آن است دفاع کند و تا پایان در انتخابات باقی بماند.

تغییر رویه جهانگیری نسبت به رویکردش برای حضور و باقی مانده در انتخابات هرچند شاید یک استراتژی درونی در جریان اصلاحات واعتدالی باشد ولی جریان اصولگرا را به تلاش جدی وادار کرده است که نباید از جهانگیری غافل شوند از این رو در کنار روحانی سناریو جدیدی را به نام تخریب جهانگیری کلید زدند داستانی که پایان آن مشخص نیست وباید منتظر آخرین روزهای انتخابات بمانیم.

احمدی نژاد یک اصولگرا نبود

وحید دستجردی:

احمدی نژاد یک اصولگرا نبود/ من وزیر نظام جمهوری اسلامی بودم

 

احمدی-نژاد-یک-اصولگرا-نبود/-من-وزیر-نظام-جمهوری-اسلامی-بودم

سخنگوی جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی گفت: احمدی نژاد تاکنون هیچ جا اعلام نکرده یک اصولگرا است و هیچ مدرک مکتوب یا غیر مکتوبی که این موضوع را ثابت کند نیز وجود ندارد.

مرضیه وحید دستجردی امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به اینکه هدف جمنا رسیدن به وفاق و اتحاد و خدمتگزاری بوده است، خاطرنشان کرد: این جبهه از زمانی که اعلام موجودیت کرده به فکر مانایی بوده و تنها در انتخابات پررنگ نخواهد بود.

به گفته وی جمنا در مجمع عمومی خود به بررسی وضعیت ۱۰ نفر از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و از بین آنها به حمایت از پنج نفر برخاست بطوریکه از این افراد دو نفر رد صلاحیت شد، یک نفر ثبت نام نکرد و در نهایت حجت الاسلام رئیسی و قالیباف احراز صلاحیت شدند .

وی با اشاره به مطالبات جبهه مردمی جمنا گفت: سن تصمیم گیری‌های سیاسی در کشور ما بالا است بطوریکه ما در برگزاری مجمع انتخاباتی این موضوع را مد نظر قرار دادیم تا جاییکه در اعضای شورای مرکزی ما ۷ نفر از بانوان توانستند رای بیاورند.

وی اضافه کرد: تشکیلات جمنا به نحوی است که از پایین به بالا اداره می شود و نامزدهای آن نیز با سلایق خود از پایین به بالا انتخاب شده است .

دستجردی با بیان اینکه جمنا به دنبال سهم خواهی نیست، افزود: امروزمشکلات اقتصادی، رکود و بیکاری گریبان گیر مردم است و ما به دنبال راهی برای حل مشکلات مردم هستیم.

به گفته دستجردی هر دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری تا پایان انتخابات ریاست جمهوری حضور خواهند داشت، و رقابت آنها نیز دوستانه است هر فردی بر اساس نظرسنجی‌ها رای بیشتری به خود اختصاص دهد فرد دوم به نفع او کناره گیری خواهد کرد .

وزیر سابق بهداشت دولت نهم و دهم در پاسخ به این سوال که آیا اصولگرایان حاضر هستند بخاطر کارهای دولت نهم و دهم از مردم عذر خواهی بکنند، افزود: من وزیر احمدی نژاد نبودم بلکه وزیر نظام جمهوری اسلامی بودم تا جایی که می‌دانم احمدی نژاد هیج کجا در مورد اصولگرا بودنش حرفی نزده است هیچ مدرکی که اصولگرای احمدی نژاد را ثابت کند وجود ندارد و با جمنا نیز اشتراک فکری ندارد.

قالیباف: کسی نمی‌تواند بگوید من انقلابی هستم اما از مردم جدا باشد / انقلابی نمی‌تواند بگوید «نداریم» و «نمی‌شود»

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: کسی نمی‌تواند بگوید من انقلابی هستم، اما از مردم جدا باشد و به توده‌های مردم توجه نکند.

قالیباف:-کسی-نمی‌تواند-بگوید-من-انقلابی-هستم-اما-از-مردم-جدا-باشد-/-انقلابی-نمی‌تواند-بگوید-«نداریم»-و-«نمی‌شود»

محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری امشب (چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت) در برنامه گفت‌وگوی شبکه خبر، درباره حفظ روحیه انقلابی‌گری و شاخصه‌های رهبر انقلاب درباره انقلابی‌گری، گفت: اول باید ببینیم انقلاب چیست و انقلابی کیست و سپس مصادیق آن را دنبال کنیم. با توجه به نگاه‌های مقام معظم رهبری و خواست‌های مردم بر این باور هستم انقلاب یعنی مجموعه کارهایی که در چهارچوب اسلام سیاسی امام(ره) برای خدمت به مردم اتفاق بیفتد.

وی افزود: هدف ما در ۱۲ فروردین سال ۵۸ همین بود که نظام مقدس جمهوری اسلامی بتواند به جامعه خدمت کرده و جامعه را به‌سمت رفاه مادی و سعادت اخروی پیش ببرد. انقلاب نیز هر کسی است که بتواند این کار را انجام دهد تا کارآمدی دین در اداره امور جامعه را برای این مردم عزیز با اولویت محرومان و مستضعفان به اثبات برساند.

قالیباف با بیان اینکه “کسی نمی‌تواند بگوید من انقلابی هستم، اما از مردم جدا باشد و به توده‌های مردم توجه نکند”، اظهار داشت: انقلاب ما انقلاب مستضعفان و یک انقلاب مردمی بوده است. بخشی از افراد در جامعه تافته جدابافته هستند، به این معنی که قانون‌شکنی کرده، قانون را دور می‌زنند و با استفاده از رانت اطلاعات، از توده مردم جدا هستند. این افراد ویژه‌خوارانی هستند که برای مردم مشکلات و چالش هم درست می‌کنند.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: انقلابی کسی است که بتواند دغدغه مردم را حل کند. امروز نزدیک به ۱۰ میلیون از جامعه در فقر شدید هستند و ۲۵ میلیون نفر از کم‌درآمدها هستند. ما در حین اینکه ۱ درصد جمعیت دنیا را داریم، اما ۵ درصد منابع را داریم، بنابراین انقلابی نمی‌تواند بگوید “نداریم و نمی‌شود”. ما امروز جوان‌های قابل و خلاقی را داریم که با تکنولوژی‌ها و مدیریت نسل چهارم آشنا هستند. انقلابی نمی‌تواند بگوید “ما نمی‌توانیم”.

وی با بیان اینکه هدف اصلی ما خدمت به مردم در سایه نظام اسلامی است، گفت: البته معتقدم یک انقلابی حتما باید روحیه مبارزه با رانت خواران و فساد و مبارزه با آن ۴ درصد را داشته باشد.

قالیباف با بیان اینکه یکی از نقاطی که امروز به مردم، تولید کننده و کارخانه داران فشار وارد کرده و حتی برای بسیاری از افرادی که تولید ثروت می‌کنند مزاحمت ایجاد می کند، قاچاقچی‌های کالا هستند، اظهار داشت: امروز حدود ۲۵ میلیارد دلار قاچاق کالا صورت می‌گیرد و قطعا این قاچاق کالا را افراد ضد انقلاب انجام می‌دهند؛ چون خلاف منافع کشور عمل می کنند.

وی افزود: دلال‌ها و زالو صفاتی هستند که از دسترنج مردم، کارگران و تولید کشاورزان سود انبوه می‌برند و گرانی را به روی دست مردم می‌گذارند اما دولت مردم رسیدگی به این موارد را در راس کارش قرار می‌دهد. ما با عمل و رفتارمان این روحیه انقلابی را ترویج می کنیم تا مردم ببینند.

قالیباف با بیان اینکه قوه مجریه  می‌خواهد مسئولیت اداره و اجرای کشور را برای یک دوره چهار ساله بر عهده بگیرد و ۸۰ میلیون جمعیت با این همه سرمایه و منابع انسانی می‌خواهد ظرفیتهای خود را در اختیار رئیس دولت قرار دهد، گفت: از این رو بدون داشتن یک کارنامه مشخص اجرایی و بدون توان لازم، بقیه موارد تحت ثاثیر قرار می‌گیرد. رئیس دولت نباید مشکل مردم را حل نکند و دغدغه های مردم و رهبری به زمین بماند. طبیعتا دغدغه‌های مقام معظم رهبری نیز جز دغدغه های مردم چیز دیگری نیست. به همین جهت دولت باید وظیفه خود را در مقابل قانون اساسی و بودجه سالیانه و برنامه پنج ساله انجام دهد.

قالیباف با اشاره به اینکه یکی از نکاتی که مردم امروز با دولت دچار چالش هستند، ضعف و ناکارآمدی دولت است، اظهار داشت: امروز کمتر کسی از افراد تحصیل کرده و ماهر یا افراد غیر تحصیل و بدون مهارت را می‌بینید که از بیکاری رنج نکشد. حتی آنهایی که مشغول به کار هستند نیز امنیت شغلی ندارند و فکر می‌کنند کارگاه و تولیدی آنها هر روز ممکن است با مشکلی روبرو شود.

وی افزود: امروز این ضعف کارآمدی وجود دارد، در شرایطی که سالانه یک میلیون ۳۰۰ هزار نفر به جمع کسانی که می خواهند در بازار کار مشارکت کنند، اضافه می شود که باید پاسخگوی آنها هم باشیم. طبیعتا وقتی این مشکل از دید اینها قابل حل نیست، نه می‌توانیم بگوییم دولت انقلابی و کارآمد است و نه می‌توانیم بگوییم به وظیفه خودش توجه کرده است.

قالیباف با بیان اینکه ما در دولت مردم اولویت را بر تحول در عرصه اقتصادی گذاشتیم، گفت: اگر امروز بحران اقتصادی را مهار نکنیم حتما با چالش های جدی در حوزه مسایل اجتماعی مثل اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی روبرو خواهیم شد که افسردگی و تنش های اجتماعی و به دنبال آن نا امیدی و از بین رفتن نشاط – خصوصا در نسل جوان – را به دنبال خواهد داشت.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار داشت: در این تحول در گام اول ۲۵ میلیون نفر را باید با سرعت بیشتر و به صورت اورژانسی مورد رسیدگی قرار دهیم. در همین بخش باید برای یک اشتغال پایدار و در مرحله اول یک اشتغال عمومی تلاش کنیم تا بتوانیم در طول دوره چهار ساله ۵ میلیون شغل را با کمک مردم، کارآفرینان، صنعتگران و افراد مولد کالا و تولید کنندگان ثروت ایجاد کنیم.

وی افزود: قرار بود یارانه ها به صورت هدفمند داده شود اما در این بخش اشکالاتی وجود دارد و این کار ناقص شکل گرفت. خانواده ها در سال ۸۹ مبلغ  ۴۵هزار و ۵۰۰ تومان دریافتی داشته اند اما ما خانواده هایی را داریم که واقعا زندگی آنها با یارانه اداره می شود.

قالیباف خاطرنشان کرد: تورم و گرانی که در این سال ها اتفاق افتاده، حداقل سه برابر است. یعنی امروز بر اساس شاخص های بانک مرکزی قدرت خرید یارانه به اندازه ۱۵ هزار تومان است در این شرایط آیا نباید این یارانه را افزایش دهیم تا قدرت خرید مردم نیز افزایش پیدا کند؟ امروز اگر این خانواده ها ۱۵۰ هزار تومان دریافت کنند معادا ۴۵هزار و ۵۰۰ تومانی است که در سال ۸۹ دریافت می کردند.

قالیباف گفت: امروز ممکن است فردی سرکار باشد و فردا به هر دلیلی از محیط کار بیرون بیاید و یا منتظر کار است. از این رو در برنامه های خود بحث کارانه را مطرح کردم که این منطبق با برنامه است.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه بعضی از افراد فکر می‌کنند که این کار تنها در کشور ما انجام می شود، اظهار داشت: این در حالی است که در اکثر کشورهای دنیا و مخصوصا کشورهای پیشرفته، وقتی مردم با چالشی روبرو می شوند دولت نیز بلافاصله سیاست‌های جبرانی خود را برای حل مشکل مردم اعمال می‌کند. ما هم مکلف هستیم با نگاه به توده‌ها، این کار را انجام دهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در این شرایط حتما به حاشیه رفتن کار درستی نیست. به اضافه اینکه کسانی به حاشیه‌ها می‌روند که یا در مدیریت ضعف دارند و یا دغدغه آن ها دغدغه مردم نیست. اگر در متن کار باشیم، دغدغه مردم را داشته باشیم و ضعفی در کار نداشته باشیم، هیچ دلیلی ندارد به حاشیه برویم بلکه باید تمام وقت خود را برای خدمت به مردم بگذاریم.

حضور قالیباف و رئیسی با هم انتخابات را به مرحله دوم می‌کشاند

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تهران گفت: حضور رئیسی و قالیباف با هم، انتخابات را قطعا به مرحله دوم می‌کشاند چون آقایان رئیسی و قالیباف رأی ۱+۵۰ را با هم خواهند آورد.

مصباحی‌مقدم:-حضور-قالیباف-و-رئیسی-با-هم-انتخابات-را-به-مرحله-دوم-می‌کشاند

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی‎مقدم، در گفت و گو با خبرآنلاین، درباره چرایی اعلام حمایت جمنا از رئیسی و قالیباف برخلاف هدف نخستش که معرفی یک نامزد برای انتخابات ریاست جمهوری بود، گفت: این حاصل یک تحلیل است، این تحلیل بر این مبنا شکل گرفت که اگر هر یک از دو کاندیدای جمنا در دور اول انتخابات ریاست جمهوری در صحنه بماند و دیگری انصراف دهد، پیروز نخواهد شد.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد: معتقدیم با حضور هر دو نامزد، انتخابات قطعا به مرحله دوم می رود؛ چون آقایان رئیسی و قالیباف رأی ۱+۵۰ را با هم خواهند آورد.

وی درباره نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نیز اظهار کرد: مناظره نخست نمی تواند نتیجه نهایی کار تلقی شود. ولی یک گام به پیش بود. این مناظره نشان داد که آقای جهانگیری در این عرصه پیشتازتر از آقای روحانی است و همین مسئله یک چالش برای آقای روحانی خواهد بود.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز افزود: در مناظره نخست تلویزیونی نامزدها، آقای روحانی نتوانست موقعیت برتر را در این مناظره به دست آورد. آقای قالیباف شاید نسبت به آقای روحانی برتر ظاهر شد.

حمایت ناطق‎نوری از روحانی

شیخ گوشه نشین اعتدال‎گرا، بالاخره قفل سکوت خود را شکست و وارد صحنه انتخابات شد تا از یار دیرینش حمایت کند.

حمایت-ناطق‎نوری-از-روحانی

نسرین وزیری: ۱۲ سال از روزهایی که حجت الاسلام ناطق نوری در کسوت ریش سفیدی، نقش گردآوری اصولگرایان برای معرفی نامزد واحد در انتخابات ریاست جمهوری نهم را بر عهده داشت؛ می‎گذرد. روزگاری که اصولگرایان حرمت موی سفیدش را نگه نداشته و به جای اجماع با سه نامزد وارد عرصه رقابت شدند. نامزد منتخب شورای هماهنگی نیروهای انقلاب در آن سال علی لاریجانی بود. اما محمدباقر قالیباف و محمود احمدی‎نژاد حاضر نشدند به نفع وی کناره گیری کرده و ماندند تا شانسشان را بیازمایند.

ناطق نوری شصت و یک ساله هم عطای سیاست را به لقایش بخشید و در هیچ یک از انتخابات‎های پس از آن نپذیرفت که در چنین جایگاهی قرار بگیرد. از آن پس، این محوریت به آیت‎الله مهدوی کنی دبیرکل جامعه روحانیت سپرده شد. اما او هم در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم نتوانست اصولگرایان را به وحدت برساند و نهایتا که به گفته حجت الاسلام حسین ابراهیمی با دلخوری از اصولگرایان درگذشت.

ناطق نوری پس از ماجرای مناظره‎های ۸۸ که به او تاخته شد اما فرصتی برای دفاع نیافت؛ بیش از گذشته در لاک سکوت رفت. اما همچنانکه سال ۹۲ تمام قد از نامزدی دوستش در جامعه روحانیت مبارز حمایت کرد؛ در این چهارسال هم هرگاه مخالفان دولت یازدهم شمشیرشان را از رو بستند – چه آنجا که برجام را ناچیز شمرده و چه آنگاه که آثار مخرب دولت قبل در اقتصاد را نادیده گرفته و به دستاوردهای این دولت در کاهش تورم بی توجهی کردند- حجت الاسلام ناطق نوری به میدان آمد و از دولت یازدهم و رئیسش حمایت کرد.

او که شهریور سال گذشته پیش از آنکه تنور انتخابات روشن شود گفته بود «گزینه‌ای جز حسن روحانی در نظر ندارم»؛ اواخر فروردین ماه سال جاری نیز در دیدار با اعضای جمعیت حامیان مردم تاکید کرد که «رئیس جمهور بهتر است دوره ۸ ساله خود را طی کند تا بتواند کارهایی که مانده است را تمام کند. ضمن اینکه به اعتقاد من، آقای روحانی موفق بوده و از این رو در انتخابات از او حمایت می کنم».

با گذشت کمتر از یک ماه او به گفته‌اش جامه عمل پوشاند؛ آن هم با تشکیل جبهه اصولگرایان معتدل برای حمایت از نامزدی دوباره روحانی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم دوشادوش چهره‌هایی چون حجت الاسلام سیدرضا اکرمی دیگر عضو جامعه روحانیت مبارز و کاظم جلالی رییس فراکسیون مستقلین، علی عباسپور تهرانی، سیدشهاب‌الدین صدر، بهروز نعمتی و جمعی از نمایندگان کنونی مجلس شورای اسلامی.

ناطق نوری که این روزها ۷۲ ساله است در کسوتی وارد عرصه انتخابات شده که از چند منظر قابل بررسی است. نخست آنکه دیگر امیدی به اجماع میان اصولگرایان ندارد. چه آنکه هم شورای هماهنگی نیروهای انقلاب شکست خورد و هم جبهه متحد اصولگرایان. از این رو او در جمعی چون جمنا دیده نشد. کما اینکه جای دیگر چهره‎های اصولگرای معتدل همچون ولایتی و لاریجانی نیز در جبهه مردم ینیروهای انقلاب خالی بود. دومین پیام حضور او می‎تواند انتقادی پنهان به اصولگرایان باشد که دامنه نامزدهایشان را بدون حضور حسن روحانی تعریف کردند. وقتی جمنا نامزدهایی به جز رئیس جمهور را اصولگرا دانسته و از او برای حمایت دعوت به عمل نیاورد، عملا روحانی را خارج از جرگه اصولگرایان قرار داد. هرچند که او خود را “اعتدال گرا” و فراتر از دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا می‎داند اما دست کم از جامعه روحانیت مبارز انتظار می‎رفت که هم‎پای ابراهیم رئیسی، او را هم به عنوان عضو خود به این جمع معرفی کند که نکرد.

نوع ورود ناطق نوری همچنین نشان می‎دهد که او وجهه ای فراتر از جامعه روحانیت مبارز دارد. چه آنکه او نه به عنوان عضو این حزب بلکه با تابلوی “اصولگرایان معتدل” وارد عرصه شده است. ورودی که گویای بقای گلایه‏‎های پیشین او به جامعه روحانیت است که در کشاکش رقابت‎های انتخاباتی و هتک حرمت‎های سال ۸۸، از او جانبداری نکرد و ناطق نوری هم دیگر در جلساتش حضور نیافت. از سوی دیگر می‎توان چنین پنداشت که با وجود چنین مشی انتقادی‌ای، حضور دوباره ناطق نوری می‎تواند کفه جامعه روحانیت مبارز را سنگین کند. چرا که در حال حاضر این تشکل صرفا وجهه‌ای مشورتی دارد اما ناطق نوری آمده که نقشی محوری ایفا کند و همین می‎تواند منجر به ارتقای جایگاه چنین تشکلی شود.

برنامه رادیویی قالیباف تکراری بود/گاف صداوسیما یا سانسور خبری؟

برنامه گفتگوی رادیویی محمدباقر قالیباف که قرار بود عصر امروز پخش شود به علت اصلاحات زیاد کمیته نظارت بر تبلیغاتِ انتخابات و عدم امکان اصلاح، توسط صداوسیما حذف و به جای آن صوت برنامه “رو به دوربین” شبکه یک مجدد پخش شده است.
برنامه-رادیویی-قالیباف-تکراری-بود/گاف-صداوسیما-یا-سانسور-خبری؟

  کانال‌های خبری جریان حامی قالیباف مدعی هستند که برنامه گفتگوی رادیویی محمدباقر قالیباف که قرار بود عصر امروز پخش شود به علت اصلاحات زیاد کمیته نظارت بر تبلیغاتِ انتخابات و عدم امکان اصلاح، توسط صداوسیما حذف و به جای آن صوت برنامه “رو به دوربین” شبکه یک مجدد پخش شده است حال باید منتظر اظهارنظر مسئولان صدا وسیما بمانیم تا مشخص شود این اتفاق اشتباه مسئولان رادیو ایران بوده است یا این رسانه دست به سانسور زده است.

متن صوت پخش شده از زبان محمدباقر قالیباف به شرح زیر است:

از اینکه امشب دقایقی را در جمع گرم و صمیمی شما مردم عزیز هستم خداوند بزرگ را شاکرم.

وی افزود: بنای من این نیست که امشب درباره قالیباف صحبت کنم بلکه می‌خواهم با مردم عزیزمان صحبت کنم در ارتباط با ایران. در رابطه با کشورمان. در ارتباط با فرزندان و خانواده هایمان. نسل آینده مان و زندگی امروزمان.

قالیباف تاکید کرد: وقتی می‌خواهم از ایران عزیز صحبت کنم قصدم این نیست که برگردم به تاریخ بزرگ این ملت و این کشور بزرگ و به یادماندنی. قصد دارم بیشتر درباره امروز و واقعیتهای امروز جامعه مان که مسائل و مشکلات امروز یکایک من و شماست سخن بگویم.

وی ادامه داد: می‌خواهم از واقعیتهایی سخن بگویم که شاید دو گروه خوششان نیاید. بعضی مسئولان دولتی امروز شاید علاقه شنیدن این موضوعات را نداشته باشند و بخشی از افراد تافته جدا بافته از مردم هستند.البته آنها بسیار افراد محدودی هستند. شاید به تعبیر من کمتر از ۴ درصد جامعه ما باشند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: من امروز می‌خواهم از واقعیتها سخن بگویم، از واقعیتی که امروز مردان ما در مسائل اجتماعی و بخصوص رسیدگی به آسیبهای اجتماعی در حاشیه هستند

قالیباف اظهار داشت: امروز در حوزه مسائل سیاسی مردم ما اگر در صحنه هم هستند به صورت مقطعی است و از همه مهمتر اینکه در حوزه اقتصاد مردم ما را از گردونه مسائل اقتصادی اخراج کرد‌ه اند. در صحنه فرهنگ کنار زده هستند. فرصت مناسب برای بروز استعدادها و ظرفیتهای خودشان را نمی بینند.

وی تاکید کرد: امروز می‌خواهم واقعیتهایی را به شما عزیزان بگویم که ۱۰ درصد جمعیت ما فقیر هستند. فقر مطلق. برای ابتدایی ترین مسائل زندگی خود دچار چالش هستند. اگر می‌گوییم گرسنه می‌خوابند حرف گزافی نگفتیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری متذکر شد: ما کشور ثروتمندی هستیم و ذخایر و ظرفیتهای زیادی داریم؛ به طور نمونه امروز ایران عزیز ما در بعد انرژی‌های فسیلی اعم از گاز و نفت، رتبه اول را در جهان دارد. آمارها نشان می‌دهد اگر ما یک درصد جمعیت جهان را داریم ولی ۵ درصد ظرفیت های بزرگ را در این کشور داریم.

وی اضافه کرد: ما کشوری هستیم جوان، و نیروی جوانی و فعال، جوانان تحصیل کرده، با اراده که دیگر کشورها حسرت چنین ظرفیت بزرگی را در حوزه منابع انسانی دارند ولی واقعیت تلخ این است که با چنین منابع انسانی و مادی و با بهترین شرایط، ولی مردمی کم درآمد و فقیر.

قالیباف افزود: اگر در دولت مردم قول حمایت از محرومین و فقرا را دادیم به این خاطر است که آنها دوباره به زندگی خود برگردند؛ اگر قول دادیم که پرداخت یارانه برای آن بخش از قشر کم در آمد بخاطر اینکه آنها بتوانند حداقل زندگی خود را اداره کنند و شرمنده خانواده خودشان نباشند. اگر قول ۵ میلیون شغل را دادیم، به این خاطر است که می‌دانیم ریشه همه این مشکلات، فقر و اعتیاد و رکود و گرانی، در نداشتن شغل و بیکاری جوانان عزیز ماست.

وی تاکید کرد: اگر قول داده ایم که آنهایی که قاچاقچیان حرفه‌ای هستند، آنها که زالو صفتانه، دلالانی که بدون هیچ فعالیت و تلاشی بیشترین سهم و سود را از دسترنج کشاورزان و تولیدکنندگان ما چه در حوزه صنعت و چه در کشاورزی، ‌آنها منافع ۴-۵ برابری می برند و لی آنها که تولیدکنندگان اصلی هستند امروز مقروضین به بانکها هستند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: اگر امروز ما نام می بریم از واردات چی‌هایی که مزاحم تولید هستند و آنها کسانی هستند که سرباز بیگانگان‌اند؛ آنها حتما علاقمند نیستند که این حرفها را بشنوند و علت اصلی امروز این اختلاف طبقاتی و این فاصله فقر و غنا در کشور ما وجود دارد به این خاطر است که این ۴ درصد اجازه فعالیت به ۹۶ درصد جمعیت ما نداده اند.

وی گفت: اگر قول داده‌ایم که با ایجاد سامانه ویژه کارانه بتوانیم کمکی به جوانان عزیز که مشغول به کار بودند و به دلایل مختلف به خاطر رکود و تعطیلی کارخانه‌ها و کاهش تولید بدون کار شده‌اند به آنها کمکی کنیم و حق کارانه‌ای در حد ۲۵۰ هزار تومان به آنها داده شود تا زمانی که بتوانند کاری پیدا کنند و از طریق این سامانه آنها را به محیطهای کار معرفی کنیم به این خاطر است که بتوانیم حداقل کمک را به این عزیزان انجام دهیم؛این حق ماست.

قالیباف ادامه داد: چقدر جوانانی را سراغ داریم و می بینیم در این بازدیدها و مراجعات و سرکشی‌ها در کوچه و بازار و در حاشیه‌های شهر تهران که چه مادرانی هستند که با همه‌ی مشکلات جسمی که دارند در خانه مردم کار می کنند و با حداقل دریافتی جوان خود را روانه تحصیل و دانشگاه می کنند به امید روزی که بتواند کمکی به خانواده و کشور کند ولی بعد از فارغ التحصیلی این جوان عزیز در خانه باقی می‌ماند و شرمسار است که حتی پول توی جیبی‌اش را باید از مادری که درخانه مردم کار می‌کندف بگیرد. اینجاست که شرمنده و شکسته می‌شود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: اگر امروز ما نام می بریم از واردات چی‌هایی که مزاحم تولید هستند و آنها کسانی هستند که سرباز بیگانگان‌اند؛ آنها حتما علاقمند نیستند که این حرفها را بشنوند و علت اصلی امروز این اختلاف طبقاتی و این فاصله فقر و غنا در کشور ما وجود دارد به این خاطر است که این ۴ درصد اجازه فعالیت به ۹۶ درصد جمعیت ما نداده اند.

وی گفت: اگر قول داده‌ایم که با ایجاد سامانه ویژه کارانه بتوانیم کمکی به جوانان عزیز که مشغول به کار بودند و به دلایل مختلف به خاطر رکود و تعطیلی کارخانه‌ها و کاهش تولید بدون کار شده‌اند به آنها کمکی کنیم و حق کارانه‌ای در حد ۲۵۰ هزار تومان به آنها داده شود تا زمانی که بتوانند کاری پیدا کنند و از طریق این سامانه آنها را به محیطهای کار معرفی کنیم به این خاطر است که بتوانیم حداقل کمک را به این عزیزان انجام دهیم؛این حق ماست.

قالیباف ادامه داد: چقدر جوانانی را سراغ داریم و می بینیم در این بازدیدها و مراجعات و سرکشی‌ها در کوچه و بازار و در حاشیه‌های شهر تهران که چه مادرانی هستند که با همه‌ی مشکلات جسمی که دارند در خانه مردم کار می کنند و با حداقل دریافتی جوان خود را روانه تحصیل و دانشگاه می کنند به امید روزی که بتواند کمکی به خانواده و کشور کند ولی بعد از فارغ التحصیلی این جوان عزیز در خانه باقی می‌ماند و شرمسار است که حتی پول توی جیبی‌اش را باید از مادری که درخانه مردم کار می‌کندف بگیرد. اینجاست که شرمنده و شکسته می‌شود.

وی تصریح کرد: اگر قول می دهیم که در مالیات تحول اساسی رخ دهد. ما مالیات را به دقت و به سختی از ۹۶ درصد مردم می گیریم و حتی بعضی اوقات ناخواسته یا به هر دلیل دیگری از تولید کننده ای که درآمد کافی نداشته و از فروشنده اینچنینی و از کارمند و کسانی که حقوق بگیر دولت هستند در سر وقت مالیات را می گیریم ولی از آن ۴ درصد که بیشترین سود و بهره و رانت را می برند نام و نشانی نیست و آنها بیشترین سود را بدون پرداخت هیچ مالیاتی می‌گیرند.

قالیباف خاطرنشان کرد: اگر قول می‌دهیم در کشور درآمد را افزایش دهیم به این دلیل است که بتوانیم سطح رفاه و آرامش و آسایش مردم را به صورت عمومی، چه در اقصی نقاط دور و در مرزها و روستاها زندگی می‌کنند و چه عزیزانی که در شهرها زندگی می‌کنند، هر ایرانی بتواند یک زندگی افتخارآمیز برای خود داشته باشد.

وی تاکید کرد: دولت مردم وظیفه خود می داند که تبعیضی که بین بازنشستگان است را از میان بردارد و وظیفه خود میداند که تعهداتش که باید به فرهنگیان و معملمان عزیز توجه بشود را حتما داشته باشد.دولت مردم این را وظیفه خود می داند که بتواند در حوزه مربوط به آموزش و عدالت آموزشی و فرصتهای برابر را برای همه مردم عزیز مان فراهم کند.

قالیباف با بیان اینکه دولت مردم وظیفه دارد در مشکلات جدی محیط زیست چه در آلودگی هوا و چه صوتی بخصوص در شهرهای بزرگ و نیز ریزگردها که به شدت مردم ما را آسیب رسانده برنامه های جدی خود را اجرایی کند، تاکید کرد:مردم عزیز ایران شما می توانید در ۲۹ اردیبهشت تصمیم بگیرید؛ یا همین وضعیت موجود ادامه یابد که ادامه اش یعنی ادامه ی بیکاری، ادامه آسیبهای اجتماعی، ادامه ی رکود؛ یا اینکه با حضورتان این تغییر را ایجاد کنید

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم خاطرنشان کرد: بعد از اینکه من در رابطه با ۵ میلیون شغل صحبت کردم، بعضاً گفته‌اند که امکان پذیر نیست. سخن من این هست اگر یک نگاهی به روند جمعیتی کشور بکنیم، در سال ۱۳۶۴ متولدین این سال ۱ میلیون و ۸۵۰ هزار نفر بودند؛ و این روند جمعیت تا سال ۱۳۷۴ در آن دهه ادامه داشته است.

وی افزود: متوسط جمعیت در این دهه ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر است؛ همه اینها امروز در جامعه ما در سن ۲۲-۳ تا ۳۲ سالگی هستند و همه اینها شغل می خواهند و میخواهند ازدواج کنند. اینها مسکن میخواهند و حق زندگی دارند. متعجبم از دولتمردان امروز که می‌گویند میخواهیم مشکلات را حل کنیم و بعد میگویند ۵ میلیون شغل امکان ندارد. اگر اینکار را نکنیم، یعنی همین هم ایجاد نشود یعنی در ۴ سال بعدی شما میخواهید برای مردم از شرایط فعلی سخت‌تر باشد.

قالیباف تصریح کرد: دولت مردم متعهد است به مردم که ۵ میلیون شغل را در طول دوره خود ارائه کند با کمک شما مردم عزیز. بخصوص با کارآفرینان و با کمک جوانان و همه صنعت گران عزیزمان. البته در برنامه ششم هم بر این موضوع تاکید شده است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: بیش از ۲۰ میلیارد دلار قاچاق وارد کشور می شود. اگر همین یک مورد را برایش اقدام جدی انجام شود چند صد هزار شغل ایجاد خواهد کرد.

وی اظهار کرد: در صنایع پتروشیمی به ازای هر یک میلیون تن به صورت مستقیم ۲۰۰ هزار شغل و به صورت غیر مستقیم ۴۰۰ هزار شغل ایجاد میکنیم و ما قادریم با سرمایه داخلی و با تکنولوژی داخلی و با سرمایه گذاری‌هایی که شده و بخاطر دخالت آن ۴ درصد در این صنعت باعث شده از این ظرفیت استفاده نشود. می‌توانیم ۸ میلیون تن به ظرفیت پتروشیمی اضافه کنیم که معنی اش یعنی یک میلیون ۶۰۰ هزار شغل مستقیم و بیش از ۳ میلیون شغل غیرمستقیم.

قالیباف تصریح کرد: اضافه بر آن در صنایع روستایی و صنایع کوچک و از همه مهمتر فناوری آی تی؛ امروز بیشترین دانشجویان فارغ التحصیل و افراد بسیار بامهارت در این صحنه داریم. می‌توانیم از عرصه بین الملل و بازار داخل در این زمینه استفاده کنیم ولی متاسفانه الان این اتفاق نمی‌افتد.

وی با تاکید بر اینکه امروز دولت مردم مصمم است که با این ۴ درصد مبارزه کند و مصمم است که جلوی واردات مضر و واردات غیرضروری را بگیرد، افزود: البته ما همیشه مدافع واردات تکنولوژی و موارد اولیه که نیازمند فعالیت کارخانه هاست، بوده و هستیم و حتما کمک خواهیم کرد ولی در کشوری که صنعتگران و اندیشمندانش و حوزه های دانشگاهی می‌توانند تکنولوژی ای داشته باشند، بهترین موشک و رادارها را دارند وی توانند ماهواره در مدار قرار دهند نیازی به واردات چوب بستنی است؟ ما تسبیح و مهر و سجاده هم وارد میکنیم این یعنی ظلم به ملت.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: البته من معنی این حرف را با گوشت و پوست و استخوان درک میکنم که وقتی با این ۴ درصد می‌خواهیم مبارزه کنیم آنها قدرت و پول و پارتی و حوزه نفوذ دارند و حاشیه امنیت دارند و رسانه دارند.

قالیباف اضافه کرد: این را با همه وجودم درک می کنم که آنها اهل تهمت زدن هستند. اهل قدرت تخریب دارند. همان کسانی هستند که دیدید در چند ماه قبل در رسانه ها عکس دختر خانمی را در مجلس عروسی پخش کردند با آن تجملات کذایی و گفتند این مراسم عروسی دختر قالیباف است. ما روز اولی که پا به خدمت برای این مردم گذاشتیم جان خود را به دست گرفتیم و به میدان جنگ رفتیم. رفتیم که جانمان را بدهیم، امروز هم اگر لازم باشد آبروی خود را می دهیم و در مقابل این ۴ درصد زالو صفت که خون این ۹۶ درصد را می مکند به امید خدا و کمک شما مردم عزیز محکم می ایستیم

وی ادامه داد: مالیات را عادلانه می‌کنیم و جلوی فرار مالیاتی را می‌گیریم و رونق می‌دهیم به فضای کسب و کار ولی وقتی با دولتمردان امروز صحبت می‌کنیم، می‌گویند نمی‌شود؛ می‌گوییم چرا نمی شود عادلانه فرصتها را در اختیار همه قرار دهیم؟ می‌گویند نمی شود. ولی ما می‌گوییم می‌شود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم یادآور شد: حدود ۱۴ سال قبل که افتخار خدمت در پلیس داشتم از مردمی کردن امنیت سخن گفتم. بعضی آن را به سخره گرفتند. گفتم پلیس را در خدمت مردم در می آورم. خندیدند. گفتم نظارت مردم را بر پلیس حاکم می کنم. به ما کنایه زدند. آن روز مردم حق داشتند از من به سختی این حرفها را قبول کنند و کنایه زنندگان مردد شوند. چون وقتی به یک کلانتری سر می زدند می‌گفتند حکم جلب فلانی را داریم می گفتند ما فرصت و نیرو نداریم دستگیرش کنیم. حتی وقتی دزد را می گرفتند حاضر نبودند دزد را تحویل بگیرند.

وی ادامه داد: می‌گفتند ماشین نداریم بعدش می گفتند بنزین نداریم. آنروز به مردم قول دادیم پلیس را به درب خانه هایتان می آوریم؛ ۱۱۰ امروز که می بینید بعد از فقط ۱۵ ماه همه چیز متحول شد و مردم با یک تلفن، چه سالخورده و چه کودک و هر اعضای خانواده، با یک تلفن پلیس اینگونه را بخدمت گرفتند.متعجبم از دولتمردانی که مرتب می‌گویند، نمی شود.

قالیباف تاکید کرد :وقتی می گوییم می‌خواهیم به جوانان کمک کنیم، فریاد دولت بلند است که می‌گویند، نشدنی است. اینها شبیه به معجزه است! خیر شبیه به معجزه نیست؛ فرق دولت مردم و دولت وضعیت موجود در همین است که می‌گوییم می شود و می‌توانیم و این دولت می‌گوید نمی‌شود و نمی‌توانیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ادامه داد: ما می‌گوییم چطور می‌شود در حالی که همه تروریستها به دنبال ناامن کردن کشور ما هستند و همه تلاشی می کنند ولی یک جلیقه انفجاری وارد کشور نمی شود و ما افتخار می کنیم به این قدرت ولی چطور میشود بیش از ۲۰ میلیارد دلار کالا از بنادر ما وارد و برجاده‌ها حرکت می‌کند و در کوچه بازار توزیع می‌شود و تولیدکننده و جوانان ما را بدبخت می‌کند و ما نمیتوانیم جلوی ‌آن را بگیریم؟ مردم می پذیرند؟ هرگز.

وی ادامه داد: حداقل آن بخش از مردم که جز با یارانه با چیز دیگر زندگی نمی‌کنند و شما تورم و گرانی دارید، چرا آن را افزایش نمی دهید؟ می‌گویند منابع نداریم. دولت در سال ۹۲، ۱۰۴ هزار میلیارد تومان و ۹۵ می شود ۳۳۰ هزار میلیارد تومان شده؛ یعنی هزینه دولت سه برابر شده ولی آن بخش مردم که گرسنه هستند و حداقل زندگیشان همان یارانه است، آن نمی شود سه برابر شود؟ آن می شود این نمی‌شود؟

قالیباف افزود: ما می گوییم چون مدیریت شما برگشته به حداقل ۶۰ سال جهانی است، بله با این مدیریت نمی شود. ولی با مدیریت نسل چهارمی و توجه به مدیریت روز امروز دنیا می شود. ما می‌گوییم به جای شعار باید کار کرد. به جای حرف باید عمل کرد ولی شما می گویید با توضیح دادن و گفتگو کردن و توجیه کردن و نصیحت کردن مسائل حل می شود. آیا قاچاقچی کله گنده و دلال زالو صفت و وارد کننده طرفدار بیگانه را با نصیحت و مذاکره می شود حل کرد یا با کار و تلاش و مدیریت صحیح؟

وی ادامه داد: پس پول هست، اما آن جایی که باید باشد نیست. مردم عزیز ما در ۲۹ اردیبهشت باید تصمیم بگیریم و انتخاب کنیم. بین ادامه روند دولت فعلی که همیشه معتقد است، نمی شود و نداریم و نمی توانیم و انتخاب کنیم دولت مردم را که می گوید داریم، می شود و می توانیم و نمونه های الگوی موفق آن هست.

شهردار فعلی تهران تاکید کرد: در همین شهر تهران با تحریم جهانی که دولتها حق و حقوق مربوط به مترو را ندادند ولی مترو در این دوره که ۳۰ سال از فعالیت مترو می گذرد در ۲۰ و اندی سال فقط ۷۰ کیلومتر ساخته شد ولی در این ۱۰ سال با همه تحریمهای داخلی و خارجی ۲۳۰ کیلومتر مترو ساخته شد وامروز ۳۰۰ کیلومتر مترو داریم و ۸ تا تمام شد.

وی خاطرنشان کرد:روزی که بزرگراه امام علی و تونلها را شروع کردیم همه می‌گفتند نمیشود ولی دیدید که شد. آن روز که زمان بندی گذاشتیم و گفتیم فلان مجموعه و برج میلاد و… فلان روز تمام خواهد شد؛ قول دادیم و انجام شد. پس می توانیم. با روند دولت فعلی نمی توانیم.راه آهن غرب کشور چندین سال است می‌خواهد کشیده شود ولی نشده؟ این اتوبان تهران شمال شده قصه تاریخی و پروژه مثال زدنی. هنوز هم کسی نمی تواند بگوید کی تمام می شود. بعد از دو دهه.

قالیباف گفت: شما اعتیاد وطلاق و افسردگی و حاشیه نشینی‌ها را نگاه کنید. سی درصد جمعیت شهرهای بزرگ ما حاشیه نشین هستند. مهاجرت به شهرها را نگاه کنید.این‌ها دارند ضعف اقتصادی را به آسیب های اجتماعی هم سرایت می‌دهند و اگر اینطور شود غیر قابل جبران خواهد بود. بعضی خانواده‌ها در آستانه فروپاشی هستند. وقتی اینطور شد دولتمردان عزیز بدانید که دولت شما هم خواهد ریخت و تضعیف خواهد شد. کشور و جامعه تضعیف خواهد شد و دین و ایمان آسیب خواهد دید.

وی با بیان اینکه در کشوری که کلیه فروشی وسیله امرار معاش جامعه و خانواده بشود، نمی‌شود جلوی دین فروشی را گرفت، تصریح کرد: در کشوری که جوان بیکار و ناامید باشد جوان مومن و دیندار ساخته نمی‌شود.در دولت مردم به وسیله خود مردم اقتصاد کشور را نجات خواهیم دا د و این ظرفیت وجود دارد و.لی با این مدیریت های سنتی و مدیریتهای بسته و رانتی امکان پذیر نیست.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم متذکر شد: رئیس محترم دولت فرمودند تا ۴۰ سال دیگر هم حل نمی‌شود بعضا تا ۱۰۰ سال دیگر هم نمی‌شود. جناب آقای روحانی، این مردم نه صبر ایوب دارند و نه عمر نوح؛ باید از قابلیتهای کشور استفاده کنیم و جوانان را ناامید نکنیم. با روشها و تکنولوژی‌های جدید می توانیم اجرای پروژه ها را در همه زمینه‌های اشتغال و عمرانی و کشاورزی سرعت را ده برابر کنیم و ارزش افزوده را حداقل ۳ برابر کنیم زمان را بخریم و هزینه ها را کم و گره گشایی کنیم.

قالیباف افزود: ما در دولت مردم بر این اساس زمینه ریزی کردیم که اقتصاد را مردمی کنیم و جلوی آن ۴ درصد را بگیریم. مدیریت نسل جدید بیاوریم و جوانان خلاق را به کار و روشهای جدید به کار بگیریم. با برنامه ریزی دقیق کار کنیم، هم خوب کار کنیم و هم کار خوب کنیم و از خرد جمعی استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در دولت مردم مصمم هستیم که آن قشر آسیب پذیری که امروز هیچ فرصتی برای ایستادن ندارند، اگر امروز به آنها نرسیم فردا دیر است. برای اینها چاره اندیشی می کنیم. بخش کم درآمدهای شدید را در اولین قدم رسیدگی میکنیم و به صورت اورژانسی مسائل و مشکلاتشان را کاهش خواهیم داد و برای انها حتما یارانه را اضافه میکنیم تا این رکود و بیکاری آنها را از پادر نیاورد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد:برای بیکاران و اخراج شدگان آن ۲۵۰ هزار را خواهیم داد و به کارگاه ها معرفی می‌کنیم. در دولت مردم توجه به زنان و بخصوص توجه به زنان سرپرست خانوار که هم مادر خانواده هستند وهم پدر توجه ویژه میکنیم. در دولت هرچند وظیفه نداشتیم ولی به این شیرزنان سعی کردیم کمک کنیم.

قالیباف افزود: در بازدیدی که هفتگی انجام میدهم بخشی از وقتم را در این سالها به طور مرتب به این خانوادها سر زدم. در یک خانواده هشت فرزند، هر هشت فرزند معلول و فقط با یارانه زندگی می‌کنند و پدر هم ندارند.

وی با بیان اینکه دولت مردم برای این عزیزان باید کار ویژه و اورژانسی انجام دهد، گفت: آنها نمی‌توانند منتظر این باشند که رشد را بخواهیم به کجا برسانیم دیگر جانی برایشان باقی نخواهد ماند

قالیباف خاطرنشان کرد: امید من بعد از خدا به همه این جوانان عزیزمان و بخصوص جوانان تحصیل کرده و متخصصمان است. به همه دختران عزیزم که امروز از دانشگاه ها فارغ التحصیل شدند و در کنج خانه نشسته اند و افسردگی سراغ آنها آمده است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه کار فقط به خاطر پول هم نیست، کار فقط به خاطر حقوق نیست بلکه جوهره انسان کار و فعالیت است، اظهار داشت: متعجبم از دولتی که می گوید نمی توانیم ۵ میلیون شغل ایجاد کنیم. این یعنی عمر انسانها و زندگی این آقاپسرها و دختر خانمها برای شما اولویت اول نیست. ما انشاءالله به این موضوع پایان خواهیم داد

وی افزود: البته لازم است نظام های بانکی که سرمایه شان متعلق به ۹۶ درصد مردم است ولی وام دادن آنها متعلق به آن ۴ درصد است اصلاح کنیم. نگاه کنید چند هزار نفر در کشور چند صد هزار میلیارد تومان وام را می‌گیرند ولی یک تولید کننده ما در مسیر وام هم خودش نابود می‌شود هم کارگاهش. در یک شهرک صنعتی که بازدید داشتم یک فردی به خاطر سود بانکی و جریمه هایی که به ناحق و غیرشرعی از او گرفتند ورشکسته شد و خود را در کارگاه حلق آویز کرد.

قالیباف با بیان اینکه این بانکها باید اصلاح شوند، گفت: سیستم گمرکی و مالیاتی و سیاستهای پولی و مالی ما باید اصلاح شود و هزینه های دولت باید کاهش یابد. سیاست خارجی ما باید کمک به تجارت ما کند نه به تجارت برای خرید و ظرفیت سازی شرکت‌های خارجی. باید سیاست خارجی ما در راه تلاش برای توسعه کشور و برای بازاریابی کالای ایرانی اولولیت بندی باشد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه برجام موجود با همه نقدهای که متخصصان و دلسوزان دارند ولی یک سند و تعهد ملی ماست، گفت: ولی این را باید بدانیم ضمن تشکر از زحمات دولتمردان در این زمینه باید بگوییم حرف مردم ما امروز خوب بودن و بد بودن برجام نیست؛ حرف مردم ما این است که چرا دولت فقط موضوعش شده است برجام؟ نتیجه برجام چه تاثیری در زندگی ما داشت؟ چرا آن بخش تعهداتی که اجرا کردیم، چرا آنها اجرا نکردند؟ و چرا دولت نتوانست حق ما را از آنها بگیرد؟

قالیباف با اشاره به اینکه ما حتما باید تلاش کنیم حق مردم را از آنها بگیریم و مردم بتوانند از این فرصت از دست رفته استفاده کنند، تأکید کرد: مردم می گویند چرا دولت همه کارها را تعطیل کرد و فقط موضوعش شد برجام مردم از این گله مندند و حق دارند. چرا فرصتهای برجام برای تولید داخلی نیست ولی برجام فرصت بزرگی شد برای فروش کالاهاش خارجی به ایران.

وی با تصریح بر اینکه دولت قبول دارد بخش مهمی از وعده هایش را نتوانست عمل کند، اظهار داشت: حتما به مردم توضیح خواهند داد درباره کارنامه چهارساله شان ولی توقعمان این نیست که بگویند توانستیم با برجام سایه جنگ را از کشور دور کنیم. این حرف منصفانه ای نیست. مردم عزیزمان می دانند و از این باب متشکرند از چه کسانی؟ از سربازان و از امیرانشان و از سردارانشان و از قهرمانانشان. از افرادی همچون سردار قاسم سلیمانی. از شهدای دفاع و از شهدای مدافعین حرم. از شهید همدانی ها. از شهید نظری ها. از شهید غلامی‌ها و بلباسی ها که آرامش را برای کشور برقرار کردند.

وی افزود: در شرایطی که آنها که این تررویستها را پرورش دادند امروز در قعر اروپا و امروز در کشورهای خودشان در اروپا ناامنی است. این حرف را نگوییم که ما سایه جنگ را دور کردیم. مردم عزیز ما امروز خوب تشخیص دادند که دشمن اصلی امروز ما آنها نیستند دشمن اصلی فقر است و بیکاری است و رکود و گرانی. اگر مردیم بایستیم به همت این جوانان عزیز و گرانقدر با این دشمن مبارزه کنیم. اگر سایه گرانی و بی رونقی وفقر را برداشتیم و کشور را عزتمند کردیم توانسته ایم مبارزه کنیم و آرامش و آسایش را به کشور بیاوریم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: البته امروز در عرصه های دیگر جامعه هم دچار مشکلاتیم. در فرهنگ و حوزه های اجتماعی و هنرمندان. ولی حداقل می‌توان این را گفت که در چند سال پیش رو نیازمند این هستیم که توجه به عرصه های فرهنگی هم از مسیر اقتصاد خواهد گذشت. چرا که در جامعه ای که هر روز فاصله بین فقیر و غنی بیشتر می شود نه از اخلاق خبری خواهد بود و نه از دین و نه از ایمان و نه از آزادی و نه از نشاط و شادی.

قالیباف با تأکید بر اینکه ۲۹ اردیبهشت امسال، روز خداحافظی با کسانی است که می‌گویند نداریم، نمی شود و نمی توانیم، گفت: انشاءالله با انتخاب مردم و دولت مردم دولتی از مردم با مردم و برای مردم که معتقد است هم داریم و هم می‌شود و هم می‌توانیم. به فضل الهی و به امید یکایک شما مردمی که همیشه گره گشا بودید و شما بودید که همیشه برای ایران عزیزمان افتخار آفرید. برای اسلام افتخار آفرید. از این پس هم هر ایرانی بدرخشد و افتخار آمیز زندگی کند. روزهای خوش توام با شادابی و نشاط داشته باشیم.

رئیسی برای ورود به انتخابات از رهبری اجازه نگرفت

آیت‎الله علم‎الهدی: رئیسی برای ورود به انتخابات از رهبری اجازه نگرفت

 

آیت‎الله-علم‎الهدی:-رئیسی-برای-ورود-به-انتخابات-از-رهبری-اجازه-نگرفت

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در جمع اعضای برخی نشریات دانشجویی ماجرای کسب تکلیف از مقام معظم رهبری برای کاندیداتوری حجت الاسلام رئیسی را مطرح کرد.

به گزارش سایت انتخابات ایران به نقل از سایت شخصی آیت‎الله علم‎‎الهدی، وی در جمع اعضای برخی نشریات دانشجویی در خصوص چگونگی تصمیم حجت الاسلام رئیسی برای حضور در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم اظهار کرد: آقای رئیسی قصد کاندیدا شدن در انتخابات را نداشت و برای این موضوع خدمت رهبری نرفت و دستوری هم نگرفت.

وی افزود: آیت الله نوری همدانی در این خصوص خدمت رهبری رفتند و ایشان فرمودند من در این خصوص نه بصورت سلبی و نه بصورت ایجابی ورود نمی کنم و بعد از آن آیت الله نوری همدانی و بعضی دیگر از مراجع عظام تقلید و جمعی از علماء و نخبگان سیاسی به آقای رئیسی برای حضور در این رقابت اصرار کردند.

امام جمعه مشهد با اشاره به نخستین مناظره انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری دوازدهم ابراز کرد: آنچه آقایان کاندیداها از حاشیه شهر و حاشیه نشینی گفتند نشان داد شناخت کافی از حاشیه نشینی ندارند چون مشکل اصلی در حاشیه شهر امنیت است.

وی ادامه داد: مسئله اول در حاشیه شهر امنیت و دوم بحث فرهنگی است، جریان ها و نهله های مختلف فکری در حاشیه شهر فعال شده اند و چون از اقوام مختلف هستند فرهنگ ثابتی در آنجا حاکم نیست، مشکل سوم بحث اقتصاد است چون نبود شغل و امکانات سبب می شود افراد به سمت قاچاق، بزهکاری و اعتیاد کشیده شوند.

علم الهدی با انتقاد از ضعف عملکرد دولت های گذشته در خصوص حاشیه شهر مشهد گفت: دولت در بخش حاشیه شهر به اندازه یک ارزن به ما کمک نکرد و بیشترین کمک را شهرداری و سپاه انجام دادند.

علم الهدی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مشکلات شهر مشهد تاکید کرد: مهمترین مسئله در مشهد حفظ هویت امام رضا (ع) است، مقابله با ناهنجاری وظیفه روحانیت است و در مشهد برای ما آنچه اهمیت مضاعف دارد حفظ هویت امام رضا (ع) است چون اولین شهروند این شهر ایشان بوده اند و این شهر متعلق به ایشان است.

وی با انتقاد از رویکرد توسعه گردشگری در شهر مشهد گفت: پسندیده نیست که مشهد به جزیره کیش تبدیل شود که در وسط آن یک گنبد طلا است. و هر چه هویت این شهر را بهم بریزد و سبب شود جریانی بر زیارت فائق آید مثل مراکز تفریحی و تجاری و… درست نیست.

وی ابراز داشت: بنده با تفریح مردم مخالف نیستم اما با اینکه اینجا مرکز توسعه تفریحات در کشور و خارجی ها شناخته شود مخالفم. پس این تعبیر که من ضد تفریح و شادابی مردم هستم درست نیست. بنده می گویم شهر ما باید شهر زیارتی باشد و این شهر به هتل و مرکز خرید و تفریح نیازمند است اما در حاشیه زیارت، نه اینکه اینها اصل شود و زیارت حاشیه آن باشد.

 

 

قالیباف: برخی با رانت حقوق دیگران را از بین می‌برند

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: برخی با رانت حقوق دیگران را از بین می‌برند.


محمدباقر قالیباف از کاندیداهای انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در حاشیه ضبط برنامه‌های تلویزیونی در صدا و سیما در جمع خبرنگاران، گفت: افرادی در جامعه پیدا می‌شوند که با قانون‌شکنی، استفاده از خلاء‌های قانونی و بعضاً با یک رانت و اطلاعات خاصی که به دست می‌آورند، بدون اینکه زحمتی بکشند فرصت‌های بزرگی به دست می‌آورند و منفعت‌های زیادی می‌برند، اما متقابلاً بخش عمده‌ای از حق و حقوق ۹۶ درصد از مردم را از بین می‌برند.

وی ادامه داد: بعضی وقت‌ها روند دولت‌ها به گونه‌ای است که سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌های مقطعی دارند و دائماً قانون را عوض می‌کنند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: الان اگر به سایت دولت بروید، می‌توانید ببینید در طول یک سال چقدر بخشنامه صادر می‌شود، این در حالی است که هر کدام از بخشنامه‌ها مسائل خاص خودش را دارد؛ باید در این بخش ثبات ایجاد کنیم، چرا که این از مشکلاتی است که ۴ درصد برای ۹۶ درصد ایجاد می‌کنند.

قالیباف با بیان اینکه منظور ما از ۴ درصد کارخانه‌داران و تولید کنندگان نیستند، اظهار داشت: ما بر این باور هستیم که باید در کشور تولید ثروت کنیم و امنیت سرمایه‌گذاری داشته باشیم، چرا که بدون اینها ایجاد یک شغل هم امکان‌پذیر نیست. هم‌اکنون بیش از ۸۰ درصد شغل‌ها در دست بخش خصوصی است و باید بخش خصوصی را تقویت کنیم.